cz

Překlad (translations)

Kraslice
Kraslice

Exekuce v praxi

Odbor ekonomiky a financí

Stránka

  • 1

Představení odboru

představení činností odboru

19. 3. 2018 Zobrazit více

Pomoc finančního arbitra

Informace pro občany o možnosti bezplatného řešení sporů s finančními institucemi před státem zřízeným finančním arbitrem

2. 3. 2012 Zobrazit více

Exekuce v praxi

Nesplácíte-li své pohledávky, nevyzvedáváte si upomínky či je házíte do koše, pak se vám může stát, že platební karta přestane fungovat, účet bude na nule, stavební spořitelna či penzijní fond vám oznámí porušení podmínek a odeberou vám státní podporu, můžete však přijít i o cenné papíry.

Nesplácíte-li své pohledávky, nevyzvedáváte si upomínky či je házíte do koše, pak se vám může stát, že platební karta přestane fungovat, účet bude na nule, stavební spořitelna či penzijní fond vám oznámí porušení podmínek a odeberou vám státní podporu, můžete však přijít i o cenné papíry. Exekuce může být nařízena, i když jste nereagovali na výzvy k vyzvednutí doporučených zásilek. Vaše chyba! Ostudu můžete mít i v práci, pokud vaše mzdová účtárna obdrží exekuční příkaz postihující vaši mzdu.

Jak je to možné? Vaše pohledávka se stala vykonatelnou ( tzn. že rozhodnutí, jímž vám byla udělena např. pokuta, nabylo právní moci a stalo se vykonatelným), byla předána k vymáhání a následně byla nařízena exekuce.

Netýká se to jen zaměstnaných, důchodci či nezaměstnaní jsou na tom stejně, neboť postihnut může být jakýkoliv příjem, tedy i důchod a sociální dávky. A ani smrtí vše nekončí, neboť se dědí nejen majetek, ale i dluhy. Snažte se dát si pozor na své finanční závazky a plaťte vše včas, protože o tom, že u vás probíhá exekuce, se můžete dozvědět, až když bude již po všem.

Právním podkladem exekuce nemusí být jen rozhodnutí soudu, jak se lidé mylně domnívají, úřady státní správy, vykonávající svoji činnost v rámci přenesené působnosti, tedy i Městský úřad Kraslice, vymáhají své pohledávky v rámci daňové exekuce, tudíž mají pravomoc exekuční titul vystavit. Navíc se vám k tomu přičtou ještě exekuční náklady.

Ale i v této fázi lze exekuci zastavit, ale pouze v tom případě, že neprodleně uhradíte celý dluh včetně exekučních nákladů.

Nenechte svou situaci dojít tak daleko. Pokud se vám ovšem stane, že nemůžete zaplatit celou pohledávku vůči městu najednou, zažádejte si o splátky. Lze to v případě, že vám nebyl vystaven exekuční titul. Požádat si můžete na odboru ekonomiky a financí. Bude – li vám vyhověno, nesmíte porušit pravidelné splácení, jinak se vystavujete riziku, že vám bude doručen exekuční titul. A co bude následovat již víte.


1. 11. 2010 Zobrazit méně

Stránka

  • 1

Informace e-mailem

Novinky e-mailem

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
26 27 28 29 30
1
31
1
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21
1
22
23 24 25 26 27 28
1
29
30 31 1 2 3
1
4 5

Zpravodaj

červencové číslo

Za podpory

Severozápad

EU

 

info o projektuESF

Karlovarský kraj

živý kraj

Povodňový systém města

Povodňový systém města Kraslice

UtilityReport - on-line žádost o vyjádření k existenci sítí

Služba UtilityReport usnadňuje oslovení správců technické infrastruktury na území Karlovarského kraje

Partnerská města

 
Svazek měst a obcí Kraslicka

SMOK

Klingenthal

partnerské město Klingenthal

Mapové portály

Mapa města

mapový portál

UtilityReport - on-line žádost o vyjádření k existenci sítí

Služba UtilityReport usnadňuje oslovení správců technické infrastruktury na území Karlovarského kraje

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 7
DNES: 404
TÝDEN: 1630
CELKEM: 1780257

Mobilní aplikace

V obraze

Aktuální informace v mobilní aplikaci zdarma ke stažení.