cz

Univerzální překladač

Překlad (translations)

Kraslice
Kraslice

Jak lze řešit sousedské spory

Stránka

Informace o zemětřesení

Vzhledem k situaci, která nastala vlivem zemských otřesů, jsme pro vás připravili zásady chování při zemětřesení.

4. 8. 2009 Zobrazit více

Jak lze řešit sousedské spory


„Nejlepším řešením je, když se k sobě se sousedy budete chovat ohleduplně a v případě sporu se pokusíte nejdříve dohodnout. V některých případech však situace zajde příliš daleko a dohoda není možná. Prvním místem, kam se pak lidé obrací, bývá obecní úřad. Ten však ve většině případů o sousedských sporech rozhodovat nesmí, a proto je třeba obrátit se na soud s tzv. sousedskou žalobou. Výjimkou, kdy vám může pomoci obecní úřad, je např. pálení trávy, vydávající nepříjemný zápach. To je možné vyhláškou omezit nebo úplně zakázat. Pokud soused na svém pozemku postavil nějakou novou stavbu, která přesahuje až k vám, určitě na takovou stavbu nemá povolení. Zkuste se tedy obrátit na stavební úřad, který může sousedovi nařídit odstranění stavby. Policie vám pomůže v případě, že soused ruší noční klid hlukem. Jedná se o přestupek a soused za to může dostat pokutu až 1.000,-- Kč. Noční klid trvá od 22:00 do 6:00 hodin. Pokud však soused hlučí ve dne a vás to ruší, musíte opět na soud. Když vás sousedova zvířata obtěžují např. štěkáním, zápachem nebo utíkají k vám na zahradu, pomůže opět jen soud. Ten může nařídit např. oplocení pozemku.“
Byla by „utopie“ myslet si, že se k sobě po přečtení tohoto sloupku všichni začnou chovat ohleduplněji a nebudou či nenastanou nějaké problémy, související se sousedskými spory, nicméně – může to být alespoň přání či předsevzetí do Nového roku 2009.
Závěrem lze pouze doplnit, že pracovníci Městského úřadu v Kraslicích jsou schopni většinu nejasností, týkajících se stížností v rámci sousedských vztahů vysvětlit občanům na místě s tím, že zároveň ochotně poradí, na který kompetentní orgán se lze obrátit.
Pohodový rok 2009 přeje Růžena Fedorková, pracovnice finanční kontroly

4. 8. 2009 Zobrazit méně

Změna harmonogramu svozu odpadů v Kraslicích

Vážení ,
dovolujeme si Vám tímto oznámit změnu svozového dne Vašich popelnic (odpadních nádob), která nastane dnem

2. ÚNORA 2009.

Pravidelnými termíny odvozů jsou od uvedeného dne vždy Pondělí a čtvrtek

Soupis odvozů v jednotlivých ulicích najdete v podrobnostech. Měsíční svoz bude uskutečněn vždy v  prvním týdnu daného měsíce.

Svoz 1 x 14 dnů bude proveden v každém sudém týdnu (tzn. v týdnu 2 – 6.2.2009 a po té vždy po 14 dnech)

4. 8. 2009 Zobrazit více

E-box usnadní lidem třídění drobných elektrospotřebičů

E-box usnadní lidem třídění drobných elektrospotřebičůMěsto Kraslice chápe třídění odpadu jako jednu ze svých priorit s ohledem na šetrné chování k životnímu prostředí. Aby občané mohli likvidovat ekologicky i drobné elektrospotřebiče, je umístěn ve vestibulu městského úřadu e-box, kam mohou občané bezplatně odkládat drobné elektrospotřebiče.

4. 8. 2009 Zobrazit více

Anketa - Jaké chcete zdravotnictví?

Vedení Karlovarského kraje chce zjistit názory lidí na krajské zdravotnictví. Lidé mohou až do poloviny dubna přispět svým názorem v anketě, která je přístupná na internetových stránkách Karlovarského kraje. http://www.kr-karlovarsky.cz/kraj/anketa/anketakkn.aspx

9. 3. 2009 Zobrazit více

07/200815. 7. 2008 Zobrazit více

Stránka

Mobilní aplikace

V obraze

Aktuální informace v mobilní aplikaci zdarma ke stažení:Google play
App Store