cz

Univerzální překladač

Překlad (translations)

Kraslice
Kraslice

V Karlovarském kraji zatočily s elektroodpadem nejlépe Kraslice

Stránka

Informace pro občany

Informace pro občanyOd 1. dubna 2012 začala na satelitu Astra 3B vysílat první česká zpravodajská televizní stanice věnovaná regionálnímu a lokálnímu tv zpravodajství.

18. 6. 2012 Zobrazit více

Petice

Na Městském úřadu Kraslice je možné připojit svůj podpis k petici "Za urychlení dostavby rychlostní silnice R6 Praha - Karlovy Vary - Cheb". Podpisové archy jsou připraveny v podatelně MěÚ Kraslice.

12. 7. 2011 Zobrazit více

Organizační struktura MěÚ Kraslice

Schema organizační struktury Městského úřadu Kraslice.

1. 3. 2011 Zobrazit více

Informace pro občany

Město Kraslice zřídilo nouzovou linku pro pomoc občanům, kteří si v důsledku nepříznivých klimatických podmínek nedokážou sami zajistit nutnou návštěvu lékaře, donášku léků apod.

2. 2. 2011 Zobrazit více

V Karlovarském kraji zatočily s elektroodpadem nejlépe Kraslice


Celé znění tiskové zprávy:

V Karlovarském kraji zatočily s elektroodpadem nejlépe Kraslice
Praha, 12. července 2010 – Město Kraslice se v Karlovarském kraji stalo vítězem ve sběru vysloužilých elektrozařízení. V rámci informační kampaně Zatočte s elektroodpadem se zde vybralo celkem 3 420 kg elektroodpadu. V konkurenci šesti měst, která se v kraji soutěže zúčastnila, se Krasličtí umístili na prvním místě hned dvakrát. Jak v celkovém množství odevzdaného elektroodpadu, tak i v přepočtu odevzdaného elektroodpadu na jednoho obyvatele. Celkem se v Karlovarském kraji vysbíralo 6 866 kg vysloužilých elektrozařízení.
„Pokud bychom v Kraslicích vysbíraný elektroodpad přepočetli na množství ušetřené elektřiny, jedná se o více než 20 000 kWh, což je roční spotřeba ledniček ve 110 domácnostech. Kromě toho Krasličtí zabránili vzniku více než 40 tun oxidu uhličitého,“ vysvětluje Roman Tvrzník, generální ředitel kolektivního systému ELEKTROWIN, který informační kampaň Zatočte s elektroodpadem pořádá. Odevzdaným množstvím Kraslice daleko předčily soutěžící města, která se umístila na druhém a třetím místě. Druhé místo obsadil Chodov, kde obyvatelé odevzdali 950 kg vysloužilého elektroodpadu, na třetím se umístil Ostrov s 830 kg.
„I v přepočtu na jednoho obyvatele obsadily Kraslice první místo,“ dodává Tvrzník. Každý obyvatel zde odevzdal v průměru půl kila elektroodpadu. Díky informační kampani Zatočte s elektroodpadem, která probíhala po celé České republice, se dosud povedlo vybrat celkem 34 458 kg. Na jarní kolo soutěže, kterého se zúčastnilo celkem 48 měst, v září naváže podzimní část.
ELEKTROWIN, a.s., je největším subjektem zaměřeným na zpětný odběr vysloužilých elektrospotřebičů v České republice. Společnost byla založena 25. května 2005 jako provozovatel kolektivního systému zajišťujícího oddělený sběr, zpětný odběr, zpracování, využití a odstranění elektrozařízení a elektroodpadu. Zaměřuje se na velké a malé elektrospotřebiče i elektrické a elektronické nástroje.
Společnost je koncipována jako nezisková, jejími akcionáři jsou přední výrobci velkých a malých domácích spotřebičů. Prostřednictvím 690 sběrných dvorů v 531 městech a obcích, více než 2300 provozoven posledních prodejců a mobilních svozů zajištěných ve více než 4010 obcích smluvně pokrývá přes 92 % obyvatel ČR. Zpětný odběr více než 85 000 tun elektrospotřebičů realizovaný od roku 2005 do současnosti zajišťuje kolektivnímu systému ELEKTROWIN prvenství mezi kolektivními systémy v ČR v množství zpětně odebraných vysloužilých elektrozařízení.

12. 7. 2010 Zobrazit méně

Regionální hospodářská komora Poohří

V měsíci květnu se uskutečnilo setkání zástupců RHK Poohří a jejího saského protějšku IHK Chemnitz. Smyslem tohoto jednání bylo hledání cest dalšího rozvoje naší oblasti a podnikání v ní.

28. 5. 2010 Zobrazit více

Stránka

Mobilní aplikace

V obraze

Aktuální informace v mobilní aplikaci zdarma ke stažení:Google play
App Store