Počasí dnes:

23. 7. 2017

bo

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky nebo bouřky. Denní teploty 24 až 28°C. Noční teploty 17 až 13°C.

Za podpory

Severozápad

EUESF

Karlovarský kraj

Povodňový systém města

Povodňový systém města Kraslice

rozšířené vyhledávání ...

Vyhotovené občanské průkazy a cestovní doklady

Aktualizace informace o zhotovených občanských průkazech a cestovních dokladech

Občanské průkazy, jejichž žádosti byly úsekem občanských průkazů Městského úřadu Kraslice přijaty do dne 11.07.2017 včetně, jsou připraveny k vyzvednutí.

Zhotovené občanské průkazy jsou připraveny k osobnímu převzetí na odboru správních věcí, obecní živnostenský úřad v kanceláři č. 213.

Dosavadní občanský průkaz nebo potvrzení o občanském průkazu je nutno odevzdat při převzetí nového občanského průkazu. Při převzetí občanského průkazu je občan povinen prokázat svou totožnost a zadat bezpečnostní osobní kód.

Cestovní doklady, jejichž žádosti byly úsekem cestovních dokladů Městského úřadu Kraslice přijaty do dne 30.06.2017 včetně, jsou připraveny k vyzvednutí.

Zhotovené cestovní doklady jsou připraveny k osobnímu převzetí na odboru správních věcí, obecní živnostenský úřad v kanceláři č. 213.

Dosavadní cestovní doklad je nuto odevzdat při převzetí nového cestovního dokladu.

Občan starší 15 let je povinen převzít občanský průkaz či cestovní doklad osobně a prokázat svou totožnost. Totožnost se prokazuje občanským průkazem nebo jiným obdobným dokladem, který je veřejnou listinou, nebo jiným hodnověrným způsobem.

Za občana mladšího 15 let přebírá občanský průkaz či cestovní doklad zákonný zástupce; místo zákonného zásutpce občanský průkaz či cestovní doklad přebírá pěstoun, osoba, které byl občan svěřen do péče, nebo ředitel zařízení pro výkon ústavní výchovy anebo zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc, která pečují o občana na základě soudního rozhodnutí. Za občana, jehož svéprávnost je omezena tak, že není způsobilý požádat o vydání občanského průkazu anebo cestovního dokladu, přebírá a převzetí dokladu svým podpisem potvrzuje opatrovník. Za občana staršího 15 let může občanský průkaz anebo cestovní doklad převzít podpůrce na základě smlouvy o nápomoci nebo člen domácnosti, jejichž oprávnění k zastupování občana bylo schváleno soudem.

Převzetí dokladu zplnomocněným zástupcem je vyloučeno.

3. 9. 2015 Zobrazit méně