Počasí dnes:

13. 11. 2018

zata

Bude převážně zataženo nízkou oblačností nebo mlhavo, na horách a místy i v nižších polohách až skoro jasno, na západě postupně místy déšť. Denní teploty 10 až 14°C. Noční teploty 9 až 5°C.

Za podpory

Severozápad

EU

info o projektuESF

Karlovarský kraj

živý kraj

Povodňový systém města

Povodňový systém města Kraslice

rozšířené vyhledávání ...

Změny od 1. července 2018 při vydávání občanských průkazů a cestovních dokladů

Při vydávání občanských průkazů a cestovních dokladů dojde od 01. července 2018 k několika významným změnám.

23. 5. 2018 Zobrazit více

Vyhotovené občanské průkazy a cestovní doklady

Aktualizace informace o zhotovených občanských průkazech a cestovních dokladech
Vzhledem k tomu, že od 01.07.2018 dostávají žadatelé o občanské průkazy nebo cestovní doklady informaci o tom, že jsou doklady připravené k vyzvednutí, přímo ze systému OPCD prostřednictvím SMS zprávy nebo e-mailové zprávy, nebudou údaje o vyhotovených dokladech zveřejněné níže nadále městským úřadem aktualizovány.

Občanské průkazy, jejichž žádosti byly úsekem občanských průkazů Městského úřadu Kraslice přijaty do dne 29.06.2018 včetně, jsou připraveny k vyzvednutí.

Zhotovené občanské průkazy jsou připraveny k osobnímu převzetí na odboru správních věcí, obecní živnostenský úřad v kanceláři č. 213.

Dosavadní občanský průkaz nebo potvrzení o občanském průkazu je nutno odevzdat při převzetí nového občanského průkazu. Při převzetí občanského průkazu je občan povinen prokázat svou totožnost a zadat bezpečnostní osobní kód.

Cestovní doklady, jejichž žádosti byly úsekem cestovních dokladů Městského úřadu Kraslice přijaty do dne 29.06.2018 včetně, jsou připraveny k vyzvednutí.

Zhotovené cestovní doklady jsou připraveny k osobnímu převzetí na odboru správních věcí, obecní živnostenský úřad v kanceláři č. 213.

Dosavadní cestovní doklad je nuto odevzdat při převzetí nového cestovního dokladu.

Občan starší 15 let je povinen převzít občanský průkaz či cestovní doklad osobně a prokázat svou totožnost. Totožnost se prokazuje občanským průkazem nebo jiným obdobným dokladem, který je veřejnou listinou, nebo jiným hodnověrným způsobem.

Za občana mladšího 15 let přebírá občanský průkaz či cestovní doklad zákonný zástupce; místo zákonného zásutpce občanský průkaz či cestovní doklad přebírá pěstoun, osoba, které byl občan svěřen do péče, nebo ředitel zařízení pro výkon ústavní výchovy anebo zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc, která pečují o občana na základě soudního rozhodnutí. Za občana, jehož svéprávnost je omezena tak, že není způsobilý požádat o vydání občanského průkazu anebo cestovního dokladu, přebírá a převzetí dokladu svým podpisem potvrzuje opatrovník. Za občana staršího 15 let může občanský průkaz anebo cestovní doklad převzít podpůrce na základě smlouvy o nápomoci nebo člen domácnosti, jejichž oprávnění k zastupování občana bylo schváleno soudem.

Převzetí dokladu zplnomocněným zástupcem je vyloučeno.

3. 9. 2015 Zobrazit méně